Vážení zákazníci,
z dôvodu plánovaného výpadku elektriny otvoríme v piatok 28.2.2020 až po 9.00 hod.

MOBIL DELVAC 1 5W-40 4L
Motorové oleje / Nakladne automobily

Viskozita: SAE 5W-40 Balenie: 4L | Dostupnosť: Skladom
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Motorové oleje , Nakladne automobily
EAN
5055107427019

Cena 38,98 € s dph
32,48 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL DELVAC 1 5W-40

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL DELVAC 1 5W-40


Popis produktu

Popis produktu
Mobil Delvac 1 5W-40 je vvnikajúci vysoko výkonný  dieselový motorový olej, ktorý poskytuje neprekonateľné mazanie vrátane lepšej úspornosti paliva, predĺžených intervalov výmeny oleja, predĺženej životnosti motora pre súčasné dieselové motory pracujúce  v náročných podmienkach.  Najmodernejšia technológia, ktorá sa skrýva za týmto produktom, poskytuje jedinečný výkon moderných vysoko výkonných motorov s nízkymi emisiami vrátane chladiarenských jednotiek ako aj starších dobre udržiavaných motorov.  Mobil Delvac 1 5W-40 sa odporúča na použitie v širokom spektre vysokovýkonných zariadení a prevádzkových prostrediach, ktoré môžeme nájsť v automobilovej preprave, baníctve, stavebníctve a poľnohospodárstve.  Je takisto vhodný pre zmiešaný vozový park.Neprekonateľné výkonnostné schopnosti oleja Mobil Delvac 1 5W-40 sú výsledkom rozsiaho spoločného vývoja s najväčšími výrobcami motorov v spojení s najmodernejším vývojom motorových mazív.  Výsledkom toho je, že tento produkt dspĺňa alebo aj prekračuje väčšinu súčasných noriem API, ACEA, JASO a požiadavky prakticky všetkých významných amerických, európskych a japonských výrobcov motorov.
Mobil Delvac 1 5W-40 má všetky výhody  vysoko výkonného oleja viskozitnej triedy SAE 40 bez zvýšenej spotreby oleja, ktorá je vlastná viacstupňovým olejom využívajúcim veľmi ľahkú základovú zložku na dosiahnutie dobrých vlastností pri nízkych teplotách.  Vďaka jedinečnej molekulárnej štruktúre použitého syntetického základového oleja v spojení s účinným systémom prísad sa Mobil Delvac 1 5W-40  pri vysokých teplotách neodparuje, poskytuje väčšiu pevnosť mazacieho filmu pri vyšších teplotách a dobrú výkonnosť pri nízkych teplotách, ktorá znižuje spotrebu oleja a opotrebovanie pri zlepšení spotreby paliva.

Vlastnosti a výhody
Moderné vysokovýkonné vznetové nízkoemisné motory vytvárajú viac sadzí a zahrievajú sa viac ako staršie nepreplňované vznetové motory, čo značne zvyšuje požiadavky na používané oleje.  Súčasné úspornejšie konštrukcie motorov znižujú spotrebu oleja, čo vedie k nižšej potrebe nového oleja na doplnenie spotrebovaných aditív. Poloha prvého piestového krúžku privádza olej bližšie ku spaľovacej komore s vyššou teplotou a zvyšuje tepelné namáhanie oleja. Vyšší vstrekovací tlak paliva a oneskorená synchronizácia zlepšujú reguláciu výfukových plynov, ale takisto spôsobujú nárast teploty a zanášanie oleja sadzami v motoroch pracujúcich s recirkuláciou výfukových plynov.  Mobil Delvac 1 5W-40 poskytuje dostatočné mazanie pri teplotách podstatne vyšších ako je horný limit pre iné extra vysokovýkonné oleje pre dieselové motory.  Je takisto plne kompatibilný s konvenčnými olejmi. 

Aplikácie
•Mobil Delvac 1 5W-40 sa odporúča pre všetky vysokovýkonné dieselové motory vrátane najmodernejších nízkoemisných motorov
•Medzi tieto aplikácie patrí:  diaľková medzinárodná doprava,rozvážková doprava s prevádzkou štart/stop; terénna prevádzka; vysokovýkonné benzínové motory; zmiešané vozové parky
•Dieselové motory amerických, európskych a japonských výrobcov
•Chladiarenské jednotky


Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 102
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 14,8
Viskozitný Index 151
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 226
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -45
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,854
TBN, mg KOH / g, ASTM D 2896 12
Sírny popol, hm%, ASTM D 874 1,35

Cena s DPH 38,98 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.