MOBIL Jet Oil II 1L
Letectvo - Aviatika

Balenie: 1L | Dostupnosť: 3 - 5 pracovných dní
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Letectvo - Aviatika

Cena 21,05 € s dph
17,54 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL Jet Oil II

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL Jet Oil II


Popis produktu

Popis produktu
Mobil Jet Oil ll je mazivo pre letecké plynové turbíny formulované zo syntetických kvapalín a špeciálnezvoleného systému prísad. Táto kombinácia zaisťuje výnimočnú tepelnú a oxidačnú stabilitu znižujúce tvorbu usadenín a spomaľujúce starnutie v oboch fázach, to je kvapalné aj plynné, a tiež vysokú odolnosť voči penenie. Rozsah pracovných teplôt maziva Mobil Jet Oil ll leží medzi -40 ° C a 204 ° C. Bod tuhnutia je -54 ° C. Tento produkt má vysokú tepelnú vodivosť na zabezpečenie dobrého prenosu tepla z olejom chladených častí motora. Bod vzplanutia, bod horenia a teplota samovznietenia leží medzi 204 ° C a 260 ° C. Rýchlosť odparovanie pri týchto teplotách je veľmi nízka čo zabraňuje nadmerným stratám oleja.

Použitie
Mobil Jet Oil ll sa používa v plynových turbínach prúdových alebo turbo-vrtuľových lietadiel a motoroch helikoptér vo všetkých typoch priemyselného a armádneho využitia. Je tiež odporúčaný pre použitie v plynových turbínach lietadlového typu používaných k rôznym priemyselným alebo lodnom účely. Mobil Jet Oil ll spĺňa požiadavky americkej špecifikácie MIL-L-23699C. Okrem tejto špecifikácie je tiež schválený týmito výrobcami motorov a príslušenstvo:

Motory
AVCO-Lycoming
Detroit Diesel Allison Division, GMC
General Electric Company
Pratt & Whitney Aircraft Group, United
Technologies Corp
Pratt & Whitney, Canada

Príslušenstvo
Garrett Turbine Engine Co.
Hamilton Standart Division, United
Technologies Corp
Sundstrand Corp
Westinghouse Aerospace Electrical Division
Rolls-Royce Limited

Mobil Jet Oil ll je kompatibilný s inými syntetickými mazivami pre plynové turbíny, napriek tomu sa neodporúča miešanie s inými produktmi, pretože zmes znižuje výkonové charakteristiky oleja Mobil Jet Oil ll. Mobil Jet Oil ll je tiež plne kompatibilný so všetkými kovovými materiálmi používanými v konštrukcii plynových turbín. Mobil Jet Oil ll je kompatibilný s materiálmi PTFE, silikónovým kaučukom, polysulfurany a nitrilovaná gumou typu N / NBR. Nepoužívajte farieb na báze epoxidových živíc, hydrolyzovateľných uretánu alebo ich zmesí. Vyhovujúce sú fenolové farby. Materiály v pracovnom okruhu by nemali obsahovať zinok. Zabráňte kontaminácii vlhkosťou, najmä pri skladovaní - môže dôjsť k zmenám vlastností produktu a tvorbe korózie. Mobil Jet Oil ll v litrových plechovkách môže byť skladovaný po neobmedzene dlhú dobu. Produkt balený v sudoch by mal byť testovaný pred použitím, ak bol skladovaný po dobu dlhšiu ako 2 roky od dátumu výroby.
Vlastnosti a výhody
Fyzikálne vlastnosti sú uvedené v tabuľke. Hodnoty ktoré nemajú uvedené maximá a minimá sú typické a môžu kolísať len veľmi málo. Príslušné testované vlastnosti sú uvedené pre posúdenie dôležitých výkonových charakteristík oleja. Znižuje uhlíkatých usadenín a kalov. Znižuje početnosť údržby motora. Predlžuje životnosť prevodov a ložísk. Znižuje spotrebu oleja.


Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 25,3
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 5,0
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 260
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -54
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 1,0035

Cena s DPH 21,05 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.