Vážení zákazníci,
Počas aktuálnej epidemiologickej situácie tovar vydávame len na základe internetových objednávok.
Ďakujeme za pochopenie

MOBIL 1 TURBO DIESEL 0W-40 4L
Motorové oleje / Osobné automobily

Viskozita: SAE 0W-40 Balenie: 4L | Dostupnosť: Skladom
  • MOBIL 1 TURBO DIESEL 0W-40 4L 44,02 € s dph
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Motorové oleje , Osobné automobily

Cena 44,02 € s dph
36,68 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL 1 TURBO DIESEL 0W-40

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL 1 TURBO DIESEL 0W-40


Popis produktu

Popis produktu
Mobil 1 0W-40 Turbo Diesel je vysoko výkonný TOP syntetický motorový olej, zaručujúci vynikajúcu ochranu všetkých typov dieselových i benzínových motorov používaných v osobných automobiloch, ľahkých nákladných a malých úžitkových vozidlách. Mobil 1 0W-40 Turbo Diesel je vhodný najmä pre vysoko výkonné motory s turbodúchadlom pracujúce vo veľmi náročných podmienkach. Mobil 1 0W-40 Turbo Diesel je tvorený základovým olejom vyrobeným unikátny, tzv "trisyntetickou" technológií a systémom aditív, ktoré zaisťujú vynikajúcu ochranu a vysokú výkonnosť oleja. Jedinečná viskozitnej trieda 0W-40 umožňuje rýchlejšie prietok oleja motorom a tým zaisťuje mimoriadnu úroveň ochrany motora v kritickom momente štartu (kedy dochádza k najväčšiemu opotrebovaniu motora). Aj pri teplote bod -54 o C zostáva oleja tekutý, tým zaručuje vynikajúcu ochranu aj v najnáročnejších podmienkach hlboko bod bodom mrazu. Okrem veľmi jednoduché štartovateľnosti za nízkych teplôt umožňuje olej Mobil 1 0W-40 Turbo Diesel svojou viskozitnej triedou SAE 40 takisto prevádzku pri vysokých teplotách. Mobil 1 0W-40 Turbo Diesel znižuje zaťaženie životného prostredia a umožňuje zníženie spotreby paliva. Spĺňa novú špecifikáciu pre zníženie spotreby paliva ILSAC GF-2, ktorá je posledná špecifikácií vytvorenú japonskými a americkými výrobcami pre nízkoviskózna motorové oleje s nízkym obsahom fosforu. Mobil 1 0W-40 Turbo Diesel sa stal prvým na trhu dostupným produktom, ktorý spĺňa európsku špecifikáciu ACEA a zároveň požiadavky amerických a japonských výrobcov (ILSAC GF-2), čo umožňuje jeho použitie v mnohých typoch vozidiel.

Prednosti
Mobil 1 0W-40 Turbo Diesel presahuje svojimi vlastnosťami parametrami ostatných syntetických, polosyntetických alebo ropných motorových olejov. Medzi jeho prednosti patrí najmä: 
- Stála výkonnosť motora počas prevádzky. Je porovnateľná s motorom novým vďaka vynikajúcej ochrane proti opotrebeniu a zaistená čistota motora.
- Dlhšia životnosť motora.
- Vynikajúca štartovateľnosť za nízkych teplôt, dlhšiu životnosť batérie.
- Značná úspora paliva.
- Zníženie výfukových emisií, ktorých úroveň je zhodná s novým vozidlom aj pri predĺžení životnosti motora.
- Zvýšená ochrana motora v kritických momentoch štartu.

Použitie
Mobil 1 0W-40 Turbo Diesel je doporučený pre všetky typy osobných automobilov, ľahké nákladné a malé úžitkové vozidlá so vznetovým alebo zážihovým motorom. Je odporúčaný najmä pre vysokovýkonné motory s viacerými ventilmi alebo turbodúchadlom. Nie je vhodný pre dvojtaktné alebo letecké motory s výnimkou tých, kde je priamo doporučený výrobcom. Pri výmene oleja a olejového filtra treba lehoty stanovené výrobcom.

Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 71
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 13,5
Viskozitný Index 196
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 230
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -54

Prílohy, technické listy :


Cena s DPH 44,02 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.