MOBIL EAL Arctic 68 ISO VG 68 20L
Kompresorové oleje / Chladiace kompresory

Viskozita: ISO VG 68 Balenie: 20L | Dostupnosť: 3 - 5 pracovných dní
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Kompresorové oleje , Chladiace kompresory

Cena 326,16 € s dph
271,80 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL EAL Arctic 68 ISO VG 68

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL EAL Arctic 68 ISO VG 68


Popis produktu

Popis produktu
Rad Mobil EAL Arctic predstavuje špičkové, plne syntetické oleje šetrné k životnému prostrediu (EAL), určené pre mazanie chladiacich kompresorov a sústav využívajúcich bezchlórová chladiva HFC (HFC sú výrobky neobsahujúce chlór, ktoré na svetovom trhu postupne nahrádzajú chladiva s obsahom chlóru). Zloženie olejov radu Mobil EAL Arctic na báze špeciálnych syntetických polyesterov (POE) vo spojení s jedinečnou kombináciou aditív zaisťuje vynikajúcu mazaciu schopnosť, ochranu proti opotrebeniu, chemickú, tepelnú a hydrolytickú stabilitu. Oleje sú miešateľné s chladivami HFC a v zmesi majú dobre definované viskozitné, teplotné a tlakové závislosti. Kvalita olejov Mobil EAL Arctic v spojení s chladivami HFC bola preukázaná u mnohých klimatizačných a chladiacich systémov a sú preto používané väčšinou významných výrobcov kompresorov, klimatizačných a chladiacich systémov po celom svete. Oleje radu Mobil EAL Arctic sú dostupné v stupňoch viskozity podľa ISO klasifikácie v rozmedzí od 15 do 220. Sú odporúčané pre použitie v chladiacich zariadeniach a klimatizáciách s HFC náplňou v domácnostiach aj v priemysle.
Vlastnosti a výhody
Vďaka svojej šetrnosti k životnému prostrediu a vysokej kvalite sú mazivá radu Mobil EAL známa a uznávaná po celom svete. Rad výrobkov Mobil EAL Arctic bola vyvinutá preto, aby dopĺňala novú generáciu chladív šetrných k ozónovej vrstve, ktorých použitie nariaďuje Montrealský protokol a následnéň celosvetovej dohody. Vývoj týchto výrobkov je symbolom nášho stáleho záväzku používať pokročilú technológiu pri vytváraní vynikajúcich mazív. Kľúčovým faktorom vývoja radu Mobil EAL Arctic bola úzka spolupráca našich vedcov s výrobcami kompresorov, klimatizačných a chladiacich systémov. Tým sme zaistili, že naše produkty poskytujú mimoriadnu kvalitu pri použití v celej rade aplikácií. Spolupráca s výrobcami napomohla overiť mimoriadnu kvalitu týchto mazív, navrhnúť optimálne zloženie syntetických polyesterov pre každý stupeň viskozity v produktovej rade výrobkov a vyvinúť takú kombináciu aditív, ktorá spĺňa požiadavky na stabilitu a kompatibilitu pri použití v chladiacich zariadeniach.
Použitie
Dôležité informácie týkajúce sa používania: Oleje radu Mobil EAL Arctic sú hydroskopické, tj absorbujú vlhkosť a pri manipulácii s nimi je potrebné dbať na to, aby neprišli do styku s vlhkosťou. Nepoužívané balení by mala byť nepriedušne uzavretá. Výrobok nie je vhodné prelievať do plastových nádob, ktoré by mohli umožniť preniknutiu vlhkosti. Oleje radu Mobil EAL Arctic sú doporučované do chladiacich systémov, ktoré využívajú HFC chladiva.
Príklady aplikácií:
· Chladiace zariadenia v domácnostiach, ako sú chladničky, mrazničky, klimatizácie a tepelné čerpadlá
· Chladiace zariadenie v hospodárskej sfére, napríklad v obchodoch, obchodných centrách, hotelová klimatizácie a zariadení pre prepravu materiálov pri nízkych teplotách
· Priemyselné aplikácie, napríklad príprava a zmrazovanie potravín, kryotechnické aplikácie

Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 68
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 8,7
Viskozitný Index 95
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 230
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -36
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,96

Cena s DPH 326,16 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.