MOBIL Pegasus 605 40 1000L
Oleje pre plynové motory / Oleje pre stacionárne morory

Viskozita: SAE 40 Balenie: 1000L | Dostupnosť: Skladom
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Oleje pre plynové motory , Oleje pre stacionárne morory

Cena 3 996,00 € s dph
3 330,00 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL Pegasus 605 40

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL Pegasus 605 40


Popis produktu

Popis produktu
Mobil Pegasus 605 je vysoko kvalitný olej do plynových motora. Je určený hlavne na mazanie moderných stredne a vysokootáčkových štvortaktných motorov, ktoré využívajú palivo obsahujúce agresívne zložky ako sú sírovodík alebo halogény (zlúčeniny obsahujúce chlór, fluór, atď). Tieto motory sú väcšinou konštruované ako preplňovaný na spaľovanie chudobných zmesí, kde však vyšší plniaci tlaky zabraňujú tomu, aby sa na plochy vedenia ventilu dostalo dostatocné množstvo oleja. To má za následok nízky prísun oleja, čo môže viesť k opotrebeniu vedenia ventilu ak ich poklesu. Tým sa zvyšuje pravdepodobnost opotrebenie motora aj úcinok pôsobeniu kyselín z agresívnych zložiek vzniknutých pri spaľovaní na hornej časti valca. Mobil Pegasus 605 je olej pre motory spaľujúce plyny s 0,5% obsahom popola. Má výnimočné rezervu alkality urcenou k vyváženie negatívnych účinkov kyslých látok na súčasti motora. Mimoriadna protikorózne vlastnosti pomáhajú zabrániť korozívnemu opotrebovanie valcov, ventilových sediel a ložísk, čo môže predĺžiť životnosť motora a znížiť náklady na údržbu. Mobil Pegasus 605 poskytuje vynikajúcu ochranu proti opotrebenie a proti oderu, cím minimalizuje vydieranie (odieraniu), poškrabaniu (scoring) piestu a znižuje opotrebenie vložiek valcov a piestnych krúžku. Tento olej je možné tiež použiť pre mazanie piestových kompresora pre skládkový plyn a plyn z biomasy. Mobil Pegasus 605 je vyrobený z vysoko kvalitných ropných základových olejov kombinovaných s modernou technológiou systému nízkopopelnatých aditív, ktorá umožnuje vynikajúcu ochranu súcasou motora a kompresora. Tento výrobok vykazuje vysokú úroveň chemickej stability a odolnosti voči oxidácii a nitrácii. Pegasus 605 ponúka mimoriadnu odolnosť voči opotrebovaniu ventilových rozvodu a ochranu proti tvorbe usadenín. Tieto výkonnostné odporúčame prepojiť s veľmi účinných čistiacich a dispergačnými vlastnosťami pomáhajú obmedzovať tvorbu popola a uhlíkových usadenín, ktoré inak môžu negatívne ovplyvňovať výkonnosť motora a jeho klepanie. Tento výrobok je zároven kompatibilný pre použitie v plynových motoroch vybavených katalyzátormi.

Vlastnosti a výhody
Olej Mobil Pegasus 605 pre plynové motory poskytuje ďalšiu dodatočnú ochranu v tech aplikáciách, ktoré používajú kontaminácie palivom. Jeho Výtečné technológie cistiacich / dispergačné prísady zároven zvyšuje čistotu motora, spomaľuje opotrebovania a zvyšuje výkonnosť motora. Použitím tohto výrobku je možné docieliť zníženie nákladu na údržbu a zvýšenie výrobnej kapacity. Jeho skvelá chemická a oxidacné stabilita muža predĺžiť interval výmeny a znížiť náklady na filtre. Vysoká rezerva zásaditosti tohto výrobku umožňuje jeho využitie v motoroch spaľujúcich palivá s nízkym až miernym obsahom agresívnych zložiek v pohonnom plyne.

Použitie
Poznámka: Motory spaľujúce pohonný plyn so zvýšenou koncentráciou síry alebo halogénov by tiež mali mať vyššiu teplotu chladiacej kvapaliny (vody) a oleja.
· Plynové motory na palivo s miernym obsahom sírovodíka (H2S)
· Motory spaľujúce palivo, ktoré obsahuje iné agresívne zložky ako sú TOHCl (organické halogenidy napr. chlorid) ako napríklad zemný plyn alebo plyn z biom asy
· Štvortaktné plynové motory s elektrickým zapaľovaním a veľmi nízka spotreba mazacieho oleja
· Stredných a vysokootáčkové štvortaktné motory vybavené katalyzátormi vyžadujúce nízkopopelnatý olej pre plynové motory
· Motory, ktoré sú náchylné ku korózii a opotrebeniu dráh ventilu
· Piestové kompresory na zemný plyn obsahujúce síru a zlúceninami chlóru
· Vysoko výkonné motory alebo nepreplňované motory prevádzkované na menovitý alebo vyšší výkon za vysokých teplôt


Špecifikácie

Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 126
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 13,3
Viskozitný Index 96
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 255
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -18
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,887
Sírny popol, hm%, ASTM D 874 0,5
TBN, mg KOH / g, ASTM D 2896 7,1

Prílohy, technické listy :


Cena s DPH 3 996,00 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.