MOBIL Pegasus 805 40 208L
Oleje pre plynové motory / Oleje pre stacionárne morory

Viskozita: SAE 40 Balenie: 208L | Dostupnosť: Skladom
  • MOBIL Pegasus 805 40 208L 978,43 € s dph
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Oleje pre plynové motory , Oleje pre stacionárne morory

Cena 978,43 € s dph
815,36 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL Pegasus 805 40

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL Pegasus 805 40


Popis produktu

Popis produktu
Mobil Pegasus 805 je vysoko kvalitný olej pre plynové motory koncipovaný tak, aby spĺňal prísne požiadavky moderných vysoko výkonných štvortaktných motorov, ktoré sú navrhnuté tak, aby obmedzovali množstvo výfukových plynov a znižovali spotrebu paliva. Tieto plynové motory väčšinou pracujú v podmienkach vysokej záťaže a vysokých teplôt. Olej Mobil Pegasus 805 je vyrobený zo základových olejov najvyššej kvality a zo systému moderných nízkopopelnatých aditív, ktoré zaručujú výnimočnú oxidačnú stabilitu, odolnosť voči nitrácii a tepelnú stabilitu. Zloženie týchto olejov umožňuje dosiahnuť rovnaké výkonnostných parametrov ako majú oleje s vyšším obsahom popola a pritom obmedzuje nepriaznivé dôsledky plynúce zo zvýšenej popolnatosti. Mobil Pegasus 805 preto ponúka mimoriadnu ochranu plôch a sediel
ventilov. Jeho detergentno-disperzné vlastnosti regulujú tvorbu uhlíkatých usadenín, lakov a kalov, udržujú motory vo väčšej čistote, predlžujú životnosť olejovej náplne a vedú k nižším nákladom na filtre. Mobil Pegasus 805 tiež vykazuje výnimočnú ochranu proti opotrebeniu a oderu piestov a proti opotrebovaniu krúžkov a podložiek. Vyznačuje sa vynikajúcou odolnosťou voči penivosti, dobrou deemulgačnú schopnosťou a antikoróznou ochranou. Obsahuje veľmi nízke percento zinku a fosforu, a je preto vhodný na použitie v motoroch vyžadujúcich nízkym obsahom popolčeka oleja a motoroch vybavených katalyzátormi.

Vlastnosti a výhody
Mobil Pegasus 805 je koncipovaný tak, aby zaisťoval optimálnu životnosť motora a nízke náklady na údržbu. Spĺňa požiadavky výrobcov v širokom rozsahu a je teda veľmi vhodný tam, kde sa používajú vysokootáčkové štvortaktné motory. Jeho jedinečná inovačná technológia obmedzuje opotrebovanie súčastí ventilových rozvodov a znižuje možnosť odieraniu (Vydieranie), oderu a rýchlejšieho opotrebenia piestov a krúžkov. Konečným výsledkom sú nižšie náklady na prevádzku a údržbu plynových motorov.

Použitie
- Caterpillar, Superior, Waukesha a iné preplňované, atmosferické štvortaktné motory pracujúce v stredných až vysokých otáčkach a vyžadujúce nízkopopelnatý olej
- Motory vystavené opotrebeniu plôch a sediel ventilov
- Štvortaktné motory spaľujúce chudobnej zmesi a stechiometrické motory
- Motory vybavené katalyzátormi
- Aplikácie používajúce alternatívne palivá obsahujúce nízke percento síry alebo chlóru
- V ťažobných lokalitách, kde sa ako palivo používa plyn s nízkym obsahom H2S

Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 130
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 13,5
Viskozitný Index 99
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 262
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -12
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,89
Sírny popol, hm%, ASTM D 874 0,54
TBN, mg KOH / g, ASTM D 2896 6,2

Cena s DPH 978,43 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.