MOBIL Pegasus 610 40 208L
Oleje pre plynové motory / Oleje pre stacionárne morory

Viskozita: SAE 40 Balenie: 208L | Dostupnosť: Skladom
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Oleje pre plynové motory , Oleje pre stacionárne morory

Cena 619,01 € s dph
515,84 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL Pegasus 610 40

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL Pegasus 610 40


Popis produktu

Popis produktu
Mobil Pegasus 610 je vysoko kvalitný olej pre motory na zemný plyn určený hlavne na mazanie moderných stredne a vysokootáčkových štvortaktných motorov, ktoré využívajú palivo obsahujúce agresívne zložky ako sú sírovodík alebo halogény (zlúčeniny obsahujúce chlór, fluór, atď). Tieto motory sú väčšinou konštruované ako preplňované pre spaľovanie chudobných zmesí, kde však vyšší plniaci tlaky zabraňujú tomu, aby sa na plochy vedenia ventilov dostalo dostatočné množstvo oleja. To môže viesť k opotrebeniu vedenia ventilov a k ich poklesu. Tým sa zvyšuje pravdepodobnosť opotrebenie motora aj účinok pôsobeniu kyseliny z agresívnych zložiek vzniknutých pri spaľovaní na hornej časť valca. Mobil Pegasus 610 je olej pre plynové motory s výnimočnou rezervou zásaditosti určenú na vyváženie negatívnych účinkov korozívnych zložiek na súčasti motora. Olej obsahuje 1,0% obsah popola a disponuje vysokým číslom alkality TBN. Mimoriadne antikorózne vlastnosti bránia korozívnemu opotrebeniu valcov, ventilových sediel a ložísk, čo môže predĺžiť životnosť motora a znížiť náklady na údržbu. Mobil Pegasus 610 poskytuje vynikajúcu ochranu proti opotrebovaniu a oderu, čím minimalizuje vydieranie (odieraniu), poškrabaniu (scoring) piestov a znižuje opotrebovanie valcov a piestnych krúžkov. Tento olej je možné tiež použiť pre mazanie piestových kompresorov pre skládkový plyn a plyn z biomasy. Mobil Pegasus 610 je vyrobený z vysoko kvalitných ropných základových olejov kombinovaných s modernou technológiou systému aditív s 1,0% obsahom popola zaisťujúci vynikajúcu ochranu motorových a kompresorových súčasťou. Tento produkt vykazuje vysokú úroveň chemickej stability a odolnosti voči oxidácii a nitrácii. Mobil Pegasus 610 ponúka mimoriadnu odolnosť voči opotrebovaniu ventilových rozvodov a ochranu proti tvorbe usadenín a kalov. Tieto výkonnostné prednosti spojené s veľmi účinnými čistiacimi a dispergačnými vlastnosťami pomáhajú obmedzovať tvorbu popolnatých a karbónových usadenín, ktoré inak môžu negatívne ovplyvňovať výkonnosť motora a jeho klepanie.

Vlastnosti a výhody
Mobil Pegasus 610 pre plynové motory poskytuje ďalšiu dodatočnú ochranu v tých aplikáciách, ktoré používajú znečistené palivo. Jeho výborná technológia čistiacich / dispergačných aditív takisto zvyšuje čistotu motorov, spomaľuje opotrebovanie a zvyšuje výkonnosť motora. Použitím tohto výrobku je možné docieliť zníženie nákladov na údržbu a zvýšenie výrobnej kapacity. Jeho skvelá chemická a oxidačná stabilita môže predĺžiť intervaly výmeny a znížiť náklady na filtre. Vysoká rezerva zásaditosti tohto výrobku umožňuje jeho využitie v motoroch spaľujúcich palivá s miernym obsahom agresívnych zložiek v pohonnom plyne.

Použitie
Poznámka: Motory spaľujúce pohonný plyn so zvýšenou koncentráciou síry alebo halogénov by mali mať tiež vyššiu teplotu chladiacej kvapaliny (vody) a oleja.
- Plynové motory na palivo s miernym obsahom sírovodíka (H2S)
- Motory spaľujúce palivo, ktoré obsahuje iné korozívne zložky ako sú TOHCl (organické halogenidy napr. chlorid)
- Štvortaktné plynové motory s elektrickým zapaľovaním a veľmi nízkou spotrebou mazacieho oleja
- Piestové kompresory na zemný plyn s obsahom síry a halogénov
- Vysoko výkonné motory alebo atmosférické motory prevádzkované za vysokých teplôt na menovitý alebo vyšší výkon

Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 131
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 13,3
Viskozitný Index 98
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 257
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -18
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,889
Sírny popol, hm%, ASTM D 874 0,98
TBN, mg KOH / g, ASTM D 2896 10,8

Prílohy, technické listy :


Cena s DPH 619,01 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.