MOBIL Pegasus 710 40 1000L
Oleje pre plynové motory / Oleje pre stacionárne morory

Viskozita: SAE 40 Balenie: 1000L | Dostupnosť: Skladom
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Oleje pre plynové motory , Oleje pre stacionárne morory

Cena 4 224,00 € s dph
3 520,00 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL Pegasus 710 40

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL Pegasus 710 40


Popis produktu

Popis produktu
Mobil Pegasus 710 je vysoko kvalitný olej pre plynové motory určený hlavne na mazanie moderných vysokootáčkových štvortaktných motorov, ktoré majú veľmi nízku spotrebu oleja a kde pôsobením agresívnych palív vzrastá alkalita. Tieto motory sú väčšinou konštruované ako preplňované pre spaľovanie chudobných zmesí, kde však vyšší plniaci tlaky zabraňujú tomu, aby sa na plochy vedenia ventilov dostalo dostatočné množstvo oleja. Tento olej je tiež doporučovaný na mazanie plynových kompresorov. Je vyrobený z vysoko kvalitných ropných základových olejov a progresívnej kombinácie stredne popolnatých aditív navrhnutých tak, aby súčastiam motora a kompresora poskytoval mimoriadny stupeň ochrany. Výrobok vykazuje vysokú úroveň chemickej stability, odolnosti voči oxidácii a nitrácii. Pegasus 710 ponúka mimoriadnu odolnosť voči opotrebovaniu ventilového rozvodu a ochranu proti tvorbe usadenín. Tieto výkonnostné prednosti v kombinácii s vysoko účinným systémom detergentno-dispergačných aditív obmedzujú tvorbu popolnatých a karbónových usadenín, ktoré inak majú negatívny vplyv na výkonnosť a klepanie motora. Pre svoju vysokú rezervu alkality a udržanie TBN je olej vhodný aj pre motory spaľujúce palivá, ktoré obsahujú malé množstvá agresívnych zložiek ako je sírovodík. Mimoriadne antikorózne vlastnosti bránia korozívnemu opotrebeniu valcov, sediel ventilov a ložísk, čo sa odráža v predĺženej životnosti motora. Ochrana výrobku Mobil Pegasus 710 proti opotrebovaniu a oderu zaručuje minimálnu vydierania a poškriabaniu piestu a opotrebovanie valcov a krúžkov.

Vlastnosti a výhody
Olej Mobil Pegasus 710 pre plynové motory umožňuje udržanie vyššej čistoty motora, pomalšie opotrebenie a zvýšenie výkonnosti motora. Použitím tohto výrobku sa znížia náklady na údržbu a zvýši výrobná kapacita. Skvelá chemická a oxidačná stabilita sa odráža v predĺžení intervalu výmeny a zníženie nákladov na filtre. Vysoká rezerva alkality tohto výrobku umožňuje jeho použitie v motoroch spaľujúcich palivo obsahujúce malé množstvo agresívnych zložiek.

Použitie
- Štvortaktné plynové motory s elektrickým zapaľovaním a nízkou spotrebou oleja
- Motory, ktoré sú náchylné ku korózii a opotrebeniu dráh ventilov
- Motory spaľujúce palivo, ktoré obsahuje nízke koncentrácie zlúčenín síry a chlóru
- Valce piestových kompresorov stlačujúce zemný plyn
- Vysoko výkonné motory alebo atmosférické motory prevádzkované za vysokých teplôt na menovitý alebo vyšší výkon


Špecifikácie

Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 121
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 13,2
Viskozitný Index 98
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 249
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -15
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,896
Sírny popol, hm%, ASTM D 874 0,94
TBN, mg KOH / g, ASTM D 2896 6,5

Prílohy, technické listy :


Cena s DPH 4 224,00 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.