Vážení zákazníci,
Počas aktuálnej epidemiologickej situácie tovar vydávame len na základe internetových objednávok.
Ďakujeme za pochopenie

MOBIL SHC 639 ISO VG 1000 20L
Prevodové oleje / Prevodové syntetické

Viskozita: ISO VG 1000 Balenie: 20L | Dostupnosť: Skladom
Výrobca
MOBIL
Kategórie
Prevodové oleje , Prevodové syntetické

Cena 269,52 € s dph
224,60 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie MOBIL SHC 639 ISO VG 1000

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede MOBIL SHC 639 ISO VG 1000


Popis produktu

Popis produktuOleje radu Mobil SHC 600 sú prevodové a ložiskové oleje navrhnuté tak, aby poskytovali mimoriadnej služby z hľadiska ochrany zariadenia, životnosti oleja a bezproblémového chodu. Sú vyrobené zo syntetických bezparafínových olejov na uhľovodíkové báze kombinované s jedinečným patentovaným systémom aditív. Vysoký viskozitný index umožňuje týmto výrobkom mimoriadnu výkonnosť v extrémnych prevádzkových aplikáciách pri vysokých aj nízkych teplotách, ktoré sú mimo rozsah možností ropných olejov. Tieto výrobky sú odolné voči mechanickému strihovému namáhaniu, a to dokonca aj u prevodových a ložiskových aplikácií s vysokým strihovým namáhaním, čo znamená, že prakticky nedochádza k strate viskozity. Výrobky radu Mobil SHC 600 majú nízke trakčné súčiniteľa, čo vyplýva z molekulárnej štruktúry použitých základových olejov. To má za následok nízke kvapalinové trenie v záťažovej ploche u prevodov a valivých ložísk. Nízke kvapalinové trenie znižuje prevádzkové teploty a zvyšuje účinnosť prevodov, čo sa prejavuje znížením energetických strát, predĺžením životnosti dielov a úspornejšie konštrukcií zariadení. Základové oleje použité v rade Mobil SHC 600 mimoriadne dobre reagujú na antioxidačné prísady, čo sa prejavuje vo vynikajúcej odolnosti výsledných olejov voči oxidácii a tvorbe kalov, najmä pri vysokých teplotách. Kombinácia aditív používaná v týchto olejoch taktiež ponúka výnimočnú odolnosť proti hrdzaveniu a korózii, veľmi dobré protioderové vlastnosti, dobrú deemulgačnú schopnosť, zníženie penivosti a odlučovanie vzduchu, ako aj kompatibilitu s viacerými druhmi kovov. Oleje radu Mobil SHC 600 sú tiež kompatibilné s tesniacimi a konštrukčnými materiálmi, aké sa používajú v zariadeniach bežne mazaných ropnými olejmi. Predné technológie, z ktorej oleje radu Mobil SHC 600 vždy vychádzali, urobila z týchto olejov výrobky, ktoré volia prevádzkovatelia celej radu zariadení všade na svete.
Vlastnosti a výhodyPre svoju inováciu a mimoriadnu výkonnosť sú oleje značky Mobil SHC uznávané a cenené všade na svete. Kľúčovú úlohu pri vývoji radu Mobil SHC 600 predstavuje úzka spolupráca s poprednými výrobcami zariadení, čo umožňuje poskytovať výkonnosť zodpovedajúce neustále sa vyvíjajúcom konštrukciách priemyselných zariadení. K úžitkovým vlastnostiam preukázaným touto spoluprácou patrí v neposlednom rade možnosť výrazného zlepšenia účinnosti prechodom na tieto oleje z olejov na ropnej báze. Tieto prednosti sú zrejmé predovšetkým u tých zariadení, ktoré sa z dôvodu svojej konštrukcie nemôžu vyhnúť celkovo nízkej účinnosti, ako sú napríklad šnekové prevody s vysokým prevodovým pomerom. Bezparafínový povaha základového oleja umožňuje dosiahnutie takých hodnôt tekutosti za nízkych teplôt, s ktorými sa ropné výrobky nemôžu porovnávať a ktoré predstavujú kľúčovú úžitkovú vlastnosť u aplikácií prevádzkovaných vo vzdialených lokalitách a pri nízkych vonkajších teplotách.
PoužitieAj keď je rad Mobil SHC 600 kompatibilné s výrobkami na báze ropných olejov, ich zmiešanie môže zhoršiť výkonnosť plne syntetického oleja. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby bol systém pred prechodom na oleje Mobil SHC 600 riadne vyčistený a prepláchnutý, aby sa docielilo maximálnych výkonnostných vlastností. Oleje radu Mobil SHC 600 sú kompatibilné s týmito tesniacimi materiálmi: fluorouhlík, polyakrylát, polyuretanéter, niektoré silikóny, etylén / akryl, chlórovaný polyetylén, polysulfid a niektoré nitrilovej gumy. U dnes používaných elastomérov je možnosť veľkej variability. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov a overenie kompatibility sa poraďte so svojim dodávateľom zariadení, výrobcom tesnenia alebo s miestnym zástupcom spoločnosti ExxonMobil. Oleje radu Mobil SHC 600 sa odporúčajú pre celý rad prevodových a ložiskových aplikácií prevádzkovaných za vysokých alebonízkych teplôt prípadne tam, kde prevádzkové teploty alebo teploty olejovej náplne sú také, že klasické oleje neposkytujú uspokojivú životnosť, alebo tam, kde je nutná vyššia účinnosť. Sú účinné predovšetkým v aplikáciách náchylných k vysokým nákladom na údržbu, k výmenám súčastí, na čistenie systému ak výmenám oleja. Ku konkrétnym aplikáciám patrí: Strana: 2- Náplne prevodových skríň, obzvlášť pri závitovkových prevodov s vysokým prevodovým pomerom / nízkou účinnosťou- Prevodové skrine umiestnené vo vzdialených miestach, kde je výmena oleja spojená s problémami- Nízkoteplotné aplikácie, ako sú lyžiarske vleky, kde je možné vylúčiť sezónne výmeny oleja- Kombinácia valivých ložísk a medziľahlých valivých ložísk prevádzkovaných za vysokých teplôt- Hladiace lisy na plast- Náročné odstredivé aplikácie vrátane lodných odstrediviek- Železničné trakčné pohony na striedavý prúd- Oleje Mobil SHC 625, 627, 629 a 630 sú vhodné pre rotačné skrutkové kompresory v olejovom kúpeli slúžiace na zachytávanie plynu, stláčanie zemného plynu, CO2 a iných prevádzkových plynov vyskytujúcich sa pri ťažbe a doprave zemného plynu


Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 968
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 78,5
Viskozitný Index 159
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 235
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -33
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,87
Farba, vizuál. oranžová

Cena s DPH 269,52 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.