SHELL Tellus S2 MA 46 ISO VG 46 209L
Hydraulické oleje / Hydraulicke HLP

Viskozita: ISO VG 46 Balenie: 209L | Dostupnosť: Skladom
Výrobca
SHELL
Kategórie
Hydraulické oleje , Hydraulicke HLP

Cena 554,27 € s dph
461,89 € bez dph

Podobné produkty

Použitie oleja

Poznámka: Olej môže mať širšie použitie v rôznych iných modeloch a značkách. Pri vyhladávaní oleja môžte použiť aj niektorý z oficiálnych mazacích plánov (v sekcí Mazací plán) alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pomôžeme pri výbere správneho oleja.


Uživateľské recenzie SHELL Tellus S2 MA 46 ISO VG 46

Bohužial tento produkt ešte nikto neohodnotil. Pridajte Vašu recenziu.


Fórum - otázky a odpovede SHELL Tellus S2 MA 46 ISO VG 46


Popis produktu

Popis:

Shell Tellus S2 MA (pôvodné označenie Shell Tellus DO) sú vysoko kvalitné hydraulické kvapaliny založené na báze vysoko rafinovaných minerálnych základových olejov doplnených súborom prísad bez obsahu zinku. Majú dobroú viskozitno-teplotnú závislosť a vynikajúcu mechanickú a oxidačnú stabilitu. Vyznačují sa výbornými ochrannými schopnosťami proti opotrebovaniu a poskytují spoľahlivú ochranu proti hrdze a korózii.Spĺňajú požiadavky stanovené normou DIN 51 524 diel 2 pre hydraulické oleje HLP-D. Oleje rady Shell Tellus S2 MA obsahujú špeciálne detergentné (čistiace) přísady, ktoré zabraňujú zalepovaniu a potláčajú tvorbu úsadenín v hydraulickom okruhu. Účinne pôsobia aj v prípade, y dojde k prieniku syntetických chladiacich emulzi do olejovej náplne. Naviac, polárne prísady zlepšujú treciu charakteristiku oleje, ktorý tak zaisťuje hladší, presnejší a menej hlučný chod strojného zariadenia. 

Shell Tellus S2 MA zaručujú: 

-vysokú čistotu systému 
-výbornú protikoróznu ochranu a ochranu proti opotrebovaniu 
-vysokú oxidačnú a termickú stabilitu 
-rýchle uvolnenie vzduchu bez zvýšeného penenia 
-bez zinkovú technológiu protioderových prísad 
-dobré mazacie schopnosti pri všetkých podmienkách 

Použitie: 

Oleje rady Shell Tellus S2 MA sú doporučené pre všetky hydraulické čerpadlá a agregáty, pre ktoré je požadovaný olej triedy HL nebo HLP a ďalej tam, kde sú uprednostňované oleje s obsahom polárnych prísad.

Sú vhodné pre všetky hydraulické kontrolné a ovládacie prvky, elektronicky riadené hydraulické systémy, vrátane tých, ktoré pracujú s minimálnymi toleranciami a malými prenášanými silami. Zvlášť sú vhodné pre všetky hydraulické jednotky, pri ktorých existuje zvýšené riziko tvorby usadenín.  

Oleje Shell Tellus S2 MA je možné tiež použiť pre rôzne typy prevodov (napr. čelné a kuželové pohony kolies, plynulé prevody, radiace prevody a prevody s elektro-lamelovými spojkami), pre vedenia a klzné plochy pri ktorých běžné HL nebo HLP oleje nezabránia trhavému pohybu, ale kde neni potrebné používať špeciálne mazivo určené pre klzné vedenie.Ďaľšie technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 46
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 7
Viskozitný Index 107
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 223
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -24
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,877

Prílohy, technické listy :


Cena s DPH 554,27 €

Ak máte otázky k tomuto produktu Tu nás môžte kontaktovať.